Koçak Tarım Makine, Çorum’un gururu

  • 0 Comments
  • 26 Mart 2014
Untitled-122

Koçak Tarım Çiftlik Makine Ekipmanları firması Çorum’da hayvancılık makineleri alanında yeni projelere imza atıyor.
Firma hem hayvancılık makineleri üretirken hemde anahtar teslimi büyük ve küçükbaş hayvan çiftlikleri kuruyor.
Koçak Tarım Çiftlik Makine Ekipmanları Yetkilisi Ferhat Koçak firma olarak Çorum’da 2007 yılında, hayvancılık işletmelerindeki makineleşme eksikliklerini görerek, bu eksiklikleri gidermeyi hedefleyen makine ve ekipmanların yapımına önem verdiklerini ifade ederek, “Bunun sonucunda da Türkiye de IPARD projeleri, Kırsal Kalkınma ve AB projeleri ile yakından ilgilenmiş ve Türkiye genelinde söz sahibi olmuştur. Bu makine ve projelerin yazılımında ve imalatında sağlanan başarı, firmamızı, yeni ürünler yapmak konusunda teşvik etmiştir. Bu teşvik sonucu, 2008 yılında Türkiye’de otomatik gübre sıyırıcı, hayvan yemlik kilit sistemi, hayvan durak sitemi hayvan doğum araçları imalatına başlanmıştır. 2013 yılında hayvan kaşıma makinasının da imalatına başlayıp modern makinaları birer birer çiftçimizin hizmetine sunmayı başarmıştır” dedi.
Ferhat Koçak firma olarak, “Tek sıra mısır silaj makinesi, ot silaj makinesi, tamburlu çayır biçme makinesi, yem ezme makinesi, balya yükleme makinesi, çift yönlü&pistonlu tesviye küreği, sıra bağımsız silah makinesi, yem karma/dağıtma römorkları, gübre sıyırıcılar, hayvan kilit sistemleri gübre pompaları katı ve sıvı gübre taşıyıcı tankları, kaşağı makinesinden” oluşan ürün yelpazesi ile çiftçilere hizmet vermeye devam ettiklerini belirtti.
Koçak ayrıca, hayvancılık işletmelerine iş gücü ve zamandan tasarruf sağlayacak diğer makineler ile ilgili araştırma-geliştirme ve fizibilite faaliyetlerinin de halen sürdüğünü ifade ederek, “Koçak markalı ürünler, Türkiye’nin hemen hemen bütün bölgelerindeki çiftçiler ve hayvancılık işletmeleri ile Türkiye genelindeki Tarım Kredi Kooperatifleri ve Pancar Kooperatiflerinden oluşan geniş bir pazara yayılmıştır. Bunun sebebi, ürünlerimizin kalitesi ve makinelerde oluşacak arızaları hızlı bir şekilde gideren teknik servis ağımızdır. Firmamız Türkiye genelinde büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftliği olarak 19 çiftlik yapmış olup referanslarımızla değerli çiftçilerimizin üreticilerimizin halkımızın daima hizmetinizdeyiz” şeklinde kaydetti.